Mycie Silnika

Preparaty do mycia silników samochodowych

Silnik jest sercem każdego auta czy motocykla. Za jego sprawą możliwe jest przemieszczanie się samochodem. By pracował niezawodnie, należy o niego dbać, regularnie wymieniając i uzupełniając olej i płyny eksploatacyjne. Pamięta o tym większość kierowców, jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że silnik należy także myć od strony zewnętrznej. W związku z tym, w tej kategorii zebraliśmy wszystkie dostępne w naszym sklepie preparaty do czyszczenia silników. To za sprawą tej chemii można usunąć niemal każde zanieczyszczenie na jednostce silnikowej, ale też ją w odpowiedni sposób zabezpieczyć.

Podzespół znajdujący się pod maską samochodu również jest narażony na działanie czynników atmosferycznych oraz zanieczyszczenia drogowe. Środek do mycia silnika ma pomóc zadbać o czystość jednostki napędowej. W przypadku wycieków może bardzo szybko stać się brudny, wówczas płyn do mycia silników będzie idealnym wyborem. Oferujemy produkty od producentów takich jak:

  • ADBL;
  • Shiny Garage;
  • Cartec.

Na jaki płyn do czyszczenia do czyszczenia silnika się zdecydować?

Zastanawiając się, jaki preparat do czyszczenia silnika zastosować, warto wziąć pod uwagę kilka spraw. Przede wszystkim, jak uporczywe jest zabrudzenie, gdzie się znajduje i czy może dojść do ponownego wycieku lub pojawiania się plam. Komfort konserwacji zależy od postaci chemii do mycia silnika. W naszej ofercie znajdują się produkty w formie koncentratu, sprayu oraz piany. Wybrany środek do mycia silników jest o wiele skuteczniejszy od uniwersalnych preparatów czyszczących. Z większością osadów na jednostce napędowej poradzą sobie tylko profesjonalne płyny, wypracowane specjalną szczotką lub pędzlem.

Choć nie zostało to udowodnione, preparat do mycia silnika w pewien sposób wpływa na prawidłową pracę tego jakże istotnego dla pojazdu podzespołu. Usuwanie zabrudzeń pozwoli odsłonić nie tylko ewentualne wycieki, ale także poszczególne części jednostki napędowej. W ten sposób będzie łatwiej zweryfikować, czy dana śruba lub nakrętka wymagają natychmiastowej wymiany. Płyn do mycia silnika jest wybierany przez wielu specjalistów od motoryzacji. Stosowanie zwykłych środków chemicznych może przynieść więcej szkód niż korzyści. Pojawienie się w warsztacie samochodowym z czystą jednostką silnikową to także szansa na szybsze usunięcie usterki.

Chemia do mycia silnika – warto zadbać o wnętrze samochodu

Stosowanie środków do czyszczenia silników ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Wiele z tych argumentów może zdezorientować przeciętnego użytkownika samochodu. Działanie jednostki napędowej może nie zależy od stopnia jej zabrudzenia, ale z pewnością czystość wpływa na dużo lepsze chłodzenie. Środek do mycia silników pomoże zadbać również o dostrzeżenie uszkodzeń mechanicznych w komorze i wycieków płynów eksploatacyjnych.

Systematyczna pielęgnacja silnika to zawsze powód, aby zajrzeć pod maskę i zlokalizować inne potencjalne usterki. O tej czynności zapomina wielu kierowców! Chemia do mycia silnika sprawi, że kolejne zanieczyszczenia nie będą się tak szybko osadzać i będzie łatwiej doczyścić powierzchnię. Preparaty do czyszczenia silników pozostawiają często specjalną powłokę wykorzystującą nowoczesne technologie. To dzięki niej można dłużej cieszyć się czystą komorą. Niektóre płyny do mycia silników z naszej oferty można też stosować do konserwacji tapicerki lub elementów plastikowych. Ich wydajność i uniwersalność sprawiają, że warto zaopatrzyć w nie swój warsztat lub garaż samochodowy.