Czyszczenie Opon i Gumy

Skuteczne czyszczenie opon – najlepsze preparaty

Środki przeznaczone do czyszczenia opon to preparaty, które doskonale radzą sobie z usuwaniem różnego rodzaju zabrudzeń. Opony samochodowe często zbierają brud i pył, które mogą być trudne do zlikwidowania wyłącznie za pomocą wody. Zadaniem tego typu detergentów jest rozpuszczanie wszelkich zanieczyszczeń. Środek do opon radzi sobie także z tłuszczem oraz olejem pochodzącym z silnika. Dzięki temu można zwiększyć przyczepność, a tym samym bezpieczeństwo poruszania się pojazdem. Niektóre produkty zawierają polimery lub woski, które nadają oponom połysk i dodatkowo je zabezpieczają. Jednocześnie tworzą na powierzchni warstwę ochronną, która zapobiega uszkodzeniom i przedłuża żywotność.

Czyszczenie opon odpowiednimi preparatami jest sposobem na ich zabezpieczenie przed wpływem promieni UV. Duża ekspozycja na słońce przyspiesza proces starzenia się gumy, co prowadzi do szybszego zużycia opon. W naszej ofercie dostępne są produkty, które doskonale radzą sobie z likwidacją zanieczyszczeń drogowych oraz przeciwutleniaczy, które powodują brązowienie. W efekcie opony pozostają lśniące i prezentują się estetycznie.

Jakie środki do czyszczenia opon można znaleźć w naszej ofercie?

Oferujemy środki do czyszczenia opon, które wyróżniają się działaniem pieniącym i wysokim pH. Dzięki temu podczas szczotkowania zanieczyszczenia są szybko wyciągane z porów gumy, a opona odzyskuje swój pierwotny wygląd. Dostępne są także silnie skoncentrowane preparaty, które nadają się do rozcieńczenia i wykorzystania zgodnie z osobistymi potrzebami i stopniem zabrudzenia. Czyszczenie opon może odbywać się za pomocą różnych środków. W naszej ofercie dostępne są produkty takich marek jak:

  • ADBL,
  • Dodo Juice,
  • FX Protect,
  • Good Stuff,
  • Gyeon,
  • Shiny Garage.

Oferujemy zarówno mniejsze opakowania o pojemności około 50 ml, jak i większe, ponad 10-litrowe. Sprawdzą się one zatem nie tylko w przypadku amatorów, ale również profesjonalistów.

Płyn do opon z odczynem zasadowym może być wykorzystywany także do czyszczenia dywaników oraz gumowych uszczelek. Z jego pomocą pozbędziemy się starych powłok oraz silnych zabrudzeń, a jednocześnie lepiej przygotujemy powierzchnię do aplikacji nowych zabezpieczeń – na przykład dressingów. Oferowane przez nas preparaty wyróżniają się przyjemnym zapachem, dzięki któremu aplikacja jest jeszcze bardziej komfortowa. Ważną zaletą produktów dostępnych w asortymencie jest to, że nie naruszają powłok ceramicznych, którymi zostały pokryte felgi.