Dyfuzory i Zawieszki

Zapachy samochodowe – gwarancja komfortowej podróży samochodem

Zarówno doświadczeni kierowcy, jak i ci, którzy korzystają z samochodu tylko od święta, doskonale wiedzą jak duży wpływ na komfort jazdy ma zapach w kabinie samochodu. Przemierzanie kilku kilometrów (nie mówiąc już o setkach) w smrodzie jest prawdziwym utrapieniem. Z tego powodu oprócz zachowywania ogólnej higieny wewnątrz auta, doskonałym pomysłem będzie zakup zawieszki zapachowej, która swoim świeżym i przyjemnym aromatem umili podróż jej uczestnikom.

Zapach do auta – jaki wybrać?

Obecnie na rynku jest dostępnych tak dużo różnych zapachów samochodowych, że każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Najczęściej spotykanymi zapachami dostępnymi na półkach są te o nutach:

  • kwiatowych (np. róża, jaśmin, orchidea, lawenda);
  • owocowych (np. jabłko, truskawka, wiśnia, arbuz);
  • drzewnych (np. sosna, sandałowiec, cedr);
  • morskich (np. sól morska, morska bryza, piasek);
  • przyprawowych (np. gałka muszkatołowa, goździk, wanilia, cynamon);
  • chłodzących (np. mięta, eukaliptus, mentol).

Zawieszki zapachowe do samochodu – przyjemny zapach i efektowna ozdoba

Wydzielanie przyjemnego i świeżego zapachu to nie jedyna funkcja zawieszki zapachowej do samochodu. Chodzi również o to, żeby pasowały do wnętrza i komponowały się z gamą kolorystyczną auta. Nikt przecież nie chce, żeby na jego lusterku wisiało coś brzydkiego, zaburzającego harmonijny ład w kabinie, nawet gdyby pachniało najładniej na świecie. Zróżnicowane kształty i formy gotowych do nabycia zapachów do samochodu umożliwiają wybór takiego, który będzie trafiać zarówno w gust zapachowy, jak i wizualny kierowcy. Najbardziej znanym kształtem zawieszek jest oczywiście popularna choinka. Zapewne każdy z nas chociaż raz w życiu się z nią spotkał. W naszej ofercie znajdziesz m.in. zapach do samochodu w efektownym kształcie liścia o aromacie arbuza lub kwiatów róży.

Zapachy do auta – czego unikać przy wyborze?

To, że komuś podoba się konkretny zapach, nie oznacza, że trafi akurat w Twój gust. Z tego powodu kupowanie w ciemno takiej samej zawieszki samochodowej przez internet, bez sprawdzenia na własnej skórze (a raczej nosie), może okazać się kiepskim pomysłem. Niektóre zapachy mogą drażnić nasz aparat węchowy. Jazda samochodem w otoczeniu aromatu, który nam się nie podoba, stanie się taką samą udręką jak jazda w smrodzie, a przecież nie o to nam chodzi.

Przy wyborze zawieszki zapachowej do auta nie należy się również kierować tylko ceną. Najtańsze zapachy do auta przestają wydzielać zapach już po kilku dniach. Ledwo zdążymy przyzwyczaić się do nowego aromatu, a już go nie będzie.

Nie najlepszą opcją będzie także zakup popularnych zapachów, takich jak cytryna lub wanilia. O ile te zapachy sprawiają dobre wrażenie w kuchni, to wewnątrz auta mogą prowadzić do poczucia dyskomfortu kierowcy i pasażerów.

Warto też pamiętać o wybraniu zawieszki zapachowej do samochodu estetycznie komponującej się z wystrojem wnętrza auta i niezaburzającej jego kolorystyki.