Maszyny Polerskie

Maszyny polerskie – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Maszyna polerska to narzędzie, które służy do usuwania defektów i niedoskonałości powierzchniowych z lakieru. Jej zadaniem jest wyrównanie powierzchni, poprawa połysku i uzyskanie gładkiego wykończenia. Takie sprzęty są chętnie wybierane przez wszystkich miłośników car detailingu, którzy chcą zadbać o atrakcyjny wygląd swojego samochodu. Ponadto narzędzia znajdują się na wyposażeniu firm działających w tej branży. Maszyny polerskie są wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie służą do polerowania karoserii samochodowych, felg, elementów znajdujących się we wnętrzu pojazdu czy szyb. Takie urządzenia różnią się od siebie ze względu na sposób działania i zastosowanie. Wśród nich można wyróżnić maszyny oscylacyjne, rotacyjne, a także ręczne polerki.

Wykorzystując polerki, jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się wszelkich hologramów, zmatowień, rys oraz innych defektów widocznych na powłoce lakierniczej. Dzięki temu można przywrócić lustrzany blask karoserii. Każda maszyna do polerowania dostępna w naszej ofercie to urządzenie wyróżniające się dobrą wydajnością, wszechstronnością oraz wygodnym użytkowaniem, dzięki czemu jest dobrze przystosowane do długiej pracy. Proponowane przez nas narzędzia zapewniają wieloletnią, bezawaryjną pracę oraz dobrą ergonomię.

Maszyna do polerowania auta – najważniejsze zalety

Maszyna do polerki auta ma wiele zalet, które przekładają się na poprawę jakości wykończenia powierzchni samochodu. O jakich korzyściach związanych z ich użytkowaniem warto wspomnieć?

  • Maszyny polerskie są bardzo skuteczne i umożliwiają usuwanie defektów powierzchniowych, takich jak zarysowania czy matowość, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku ręcznego polerowania.

  • Urządzenie do polerowania jest łatwe w obsłudze i pozwala na równomierne rozprowadzenie pasty polerskiej na powierzchni samochodu.

  • Dzięki zastosowaniu maszyny można znacznie szybciej poradzić sobie z usunięciem defektów, w porównaniu do polerowania ręcznego.

  • Narzędzia tego typu mogą być wykorzystywane do różnych prac związanych z pielęgnacją samochodu, m.in. do polerowania lakieru, korekty defektów powierzchniowych czy aplikacji wosku.

Jak widać, takie urządzenia mają wiele zalet i z pewnością okażą się pomocne nie tylko dla profesjonalistów, ale również początkujących car detailerów.

Jakie urządzenie do polerowania można znaleźć w naszej ofercie?

W asortymencie znajdują się różne polerki do lakieru, dzięki czemu każdy znajdzie sprzęt dopasowany do swoich potrzeb. Oferujemy narzędzia takich producentów jak ADBL, Dodo Juice, Flex, Heckmann, Rupes czy Zentool i wielu innych. Urządzenia różnią się m.in. rozmiarem talerza oraz mocą. Maszyna do polerowania samochodu jest dostępna w wariantach do 400 W, 410–690 W, 700–990 W oraz 1000–1990 W. Osobom początkującym polecamy modele typu Dual Action, które wykonują ruch orbitalny. Szeroki zakres ruchów zapewnia bezpieczne użytkowanie. Aby dobrze dopasować urządzenie, należy zwrócić uwagę na wielkość skoku orbitalnego. Wersje ze skokiem 8-9 mm nadają się do końcowego nabłyszczenia. Modele ze skokiem 12-15 mm do pełnego etapu polerskiego, a z 21 mm skokiem do agresywnego usuwania rys (polecamy również pady polerskie z naszej oferty).

Dostępna jest też maszyna do polerowania auta wykonująca wyłącznie ruch obrotowy. Takie wersje zapewniają dużą siłę tnącą, dlatego najlepiej nadają się do pierwszego etapu korekty, w którym pozbywamy się największych rys. Oferowane przez nas urządzenia są doskonale wyważone, co umożliwia płynną pracę. Oprócz samych narzędzi proponujemy także zestawy składające się z past polerskich, gąbek, końcówek, podkładek i szczotek.