Dressingi

Dressing, czernidło – najlepsze środki do konserwacji opon

Kosmetyka kół samochodowych to nie tylko dokładnie umyta felga, ale także czysta i zadbana opona samochodowa. Dla kochających motoryzację to wręcz podstawa. Jednak w przypadku regularnego mycia i pielęgnacji nadwozia wiele osób zapomina o oponach. Dlatego w tej kategorii prezentujemy środki do konserwacji opon od znanych producentów z rynku kosmetyków samochodowych. To za ich sprawą można nie tylko uzyskać lepszy efekt, ale również przedłużyć ich żywotność. Profesjonalne preparaty do konserwacji opon przydają się w szczególności po sezonie zimowym lub letnim. Na rynku chemii samochodowej wyróżnia się kosmetyki do czyszczenia gumy oraz jej pielęgnacji i konserwacji. Wśród nich można wymienić: dressingi, czernidła do opon oraz woski. Które z nich i kiedy najlepiej zastosować? Jakie dadzą efekty?

Oferujemy środki do opon, które mają postać:

  • płynną;
  • żelową.

Dressing do opon – przyciemni, nabłyszczy i zakonserwuje

O czystą i jałową oraz suchą oponę możemy zadbać z pomocą dressingu do opon. Preparat ten przyciemni, nabłyszczy oraz zakonserwuje gumę. W jego składzie znajdują się silikony, które sprawią, że opona będzie prezentować się jak nowa. Dodatkowo filtry UV zadbają o jej zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dressing do opon nakłada się wyłącznie na boki, które nie mają bezpośredniego kontaktu z nawierzchnią drogi.

W naszej ofercie znalazły się np. dressingi Black Water od producenta ADBL, które działają w sposób hydrofobowy, tzn. odpychają wodę oraz warstwy błota. Przy ich systematycznym używaniu późniejsze domywanie ogumienia z użyciem myjki ciśnieniowej stanie się o wiele łatwiejsze. Dressing do opon jest dostępny w sprzedaży w formie gęstego lub rzadkiego płynu, żelu oraz pasty. Można go nakładać za pomocą aplikatora z gąbki lub atomizera bezpośrednio na oponę.

Czernidło do opon – sposób na przywrócenie idealnego wyglądu ogumienia

Czernidło to inny typ środka do konserwacji opon. Ten kosmetyk jest często ostatnim sposobem na przywrócenie dobrego wyglądu staremu i zmatowiałemu ogumieniu. Czernidło do opon w składzie zawiera substancje odżywcze i konserwujące, często z czarnym pigmentem. Ten ostatni składnik pozwala przyciemnić gumę. Podczas aplikowania tego preparatu do konserwacji opon należy uważać, aby nie ubrudzić karoserii i felg.

Jeżeli zależy nam na dobrym doczyszczeniu i zakonserwowaniu ogumienia, to środki do konserwacji opon są niezbędnymi kosmetykami do pielęgnacji samochodu. W szerokim wyborze tego typu produktów każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od preferencji możemy wybrać dressing, który da efekt połysku lub satyny.