Perfumy i Spraye

Perfumy samochodowe – typy, aromaty i przechowywanie

Przyjemny i świeży aromat wewnątrz pojazdu z pewnością czyni podróż bardziej komfortową, dlatego poza zachowaniem czystości w kabinie, warto również zainstalować w niej perfum do samochodu. Niemal każdego dnia wnętrze Twojego pojazdu narażone jest na kontakt z różnymi zapachami, zarówno tymi przyjemnymi, jak i tymi, których wdychanie zdecydowanie nie sprawia przyjemności. Z zamaskowaniem tych drugich doskonale sobie poradzą perfumy do auta.

Jakie perfumy do samochodu wybrać?

Różnorodność i łatwa dostępność wszelkiego rodzaju perfum do auta powoduje, że każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Najczęściej wybieranymi przez kierowców typami perfum są te w postaci:

  • aerozolu – pozwalają na bezpośrednie rozpylanie zapachu wewnątrz pojazdu;
  • wieszaków samochodowych – zawieszane na lusterku wewnętrznym lub w innym miejscu;
  • wkładów do nawiewu – równomiernie rozprowadzają zapach po kabinie samochodu dzięki umieszczeniu w nawiewach powietrza;
  • żelów – odparowując, stopniowo uwalniają zapach;
  • mini dyfuzorów – patyczki wchłaniają zapach wkładu perfumowanego i równomiernie rozprowadzają go po wnętrzu pojazdu.

Perfumy samochodowe – popularne zapachy

Szeroki wybór zapachów gwarantuje, że bez problemu znajdziesz aromat, który trafi w Twój gust. Każdy ma swoje specyficzne preferencje zapachowe, dlatego indywidualne dostosowanie perfum do użytkownika samochodu jest bardzo ważne. Najczęściej wybieranymi przez kierowców zapachami są te o nutach kwiatowych (np. lawenda, róża), owocowych (truskawka, cytryna), przyprawowych (cynamon, wanilia), drzewnych (drzewo sandałowe, cedrowe) i morskich (morska bryza, piasek). Oczywiście jest ich znacznie więcej, a te wymienione wyżej to tylko przykłady. W naszej ofercie mamy też m.in. perfum Foen Soul o nutach kwiatowych lub Diament o nutach gumy balonowej.

Męski zapach do samochodu

Mężczyźni zazwyczaj preferują intensywne, uderzające aromaty drzewne lub piżmowe, a niekiedy cytrusowe. Dużą popularnością wśród mężczyzn cieszą się też perfumy o nutach przyprawowych oraz te, przypominające zapach naturalnej skóry. Skórzane zapachy nadają wnętrzu elegancji i luksusu. Producenci tworzą również zapachy do samochodu inspirowane prawdziwymi męskimi perfumami.

Jak przechowywać perfumy samochodowe?

Aby zachować świeżość i trwałość zapachu perfum do auta należy je przechowywać w odpowiedni sposób. Dopóki są zamknięte w opakowaniu lub schowane w miejscu, które chroni je przed wysuszeniem, to zapach nie wywietrzeje i w każdym momencie będzie można wykorzystać pełen potencjał zawartego w nich aromatu. Nie należy narażać perfum na działanie promieni słonecznych i innych czynników zewnętrznych, ponieważ wtedy znacznie szybciej straci swoje właściwości. Oczywiście trwałość perfum zależy od rodzaju produktu oraz jakości użytych składników zapachowych. Niektóre z nich są w stanie efektywnie działać przez kilka tygodni, natomiast ich tańsze zamienniki zaledwie kilka dni.