Mikrofibry do Wnętrza

Ściereczka z mikrofibry do samochodu, czyli wygodna, skuteczna i opłacalna opcja dla Twojego auta

Zarówno te samochody, które codziennie pokonują setki kilometrów, jak i te, które rzadko opuszczają garaż, bardzo łatwo się brudzą. Oczywiście nie trzeba od razu z każdą najmniejszą plamką jechać do myjni samochodowej. Z wieloma zabrudzeniami możesz poradzić sobie sam dzięki wykorzystaniu ścierki z mikrofibry do samochodu. Dlaczego warto zainwestować w ten niedrogi gadżet i w jakich sytuacjach okaże się on najbardziej potrzebny?

Ścierka z mikrofibry do samochodu – doskonały materiał wchłaniający brud

Dzięki swojej mikroskopijnej strukturze mikrowłókna w mikrofibrze świetnie zbierają i zatrzymują brud, kurz, tłuszcz i plamy. Dzięki temu nawet najmniejsze zanieczyszczenia można łatwo usunąć z powierzchni samochodu. Mikrofibra do auta charakteryzuje się też wysoką zdolnością absorpcji, czyli pochłaniania i zatrzymywania dużej ilości wody i płynów. Z tego względu dobrze sprawdza się do osuszania pojazdów po myciu, ponieważ zapobiega powstawaniu smug i zacieków. Ściereczkę z mikrofibry do samochodu cechuje też antystatyczność, czyli umiejętność zachowania kurzu w sobie, bez rozpylania go po otoczeniu.

Czy mikrofibra do samochodu może uszkodzić lakier?

Ściereczki z mikrofibry są wykonane ze znacznie delikatniejszego materiału niż standardowe szmatki, gąbki i ręczniki papierowe. Korzystając z nich, nie ryzykujesz, że pozostawią zadrapania i rysy na powierzchni lakieru, więc bez obaw możesz czyścić nimi auto. Jest to zasługa bardzo cienkich włókien, które są miękkie i gładkie w dotyku. Ponadto używając ściereczki z mikrofibry, nie rozcierasz zabrudzeń na czyszczonej płaszczyźnie, co również zapobiega powstawaniu smug i zacieków. Mikrofibra nie ma tendencji do odbarwiania się, czyli nie barwi lakieru.

Wszechstronne zastosowanie ścierki z mikrofibry do samochodu

Z pomocą ściereczek z mikrofibry wyczyścisz zarówno wnętrze swojego samochodu, jak i zewnętrzne elementy. Doskonale sprawdzą się przy czyszczeniu:

  • szyb,
  • lusterek,
  • foteli,
  • tablicy rozdzielczej,
  • akcesoriów,
  • reflektorów.

 

Znakomicie też poradzą sobie jako pochłaniacz substancji pozostałych po zabiegach pielęgnacyjnych samochodu, takich jak np. woskowanie czy polerowanie szyb. Dzięki umiejętności absorpcji ściereczki na szybach i lakierze nie pozostaną żadne zacieki i smugi, a środek czystości zostanie całkowicie wchłonięty.

Mikrofibra do samochodu – łatwa pielęgnacja i wielokrotny użytek

Ściereczka z mikrofibry bez żadnych przeciwwskazań może być używana wiele razy, nie tracąc przy tym żadnej ze swoich unikalnych właściwości. Ponadto po wypraniu w pralce będzie niemal jak nowa. Dzięki temu niektóre ściereczki mogą z powodzeniem służyć nawet przez kilka lat, a Ty nie będziesz musiał co rusz kupować nowych szmatek do pielęgnacji samochodu, które już po kilku użyciach będą nadawały się jedynie do wyrzucenia. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości ścierkę z mikrofibry.