Neutralizatory zapachów

Neutralizator zapachu do samochodu – co to jest, w jaki sposób działa i kiedy będzie potrzebny?

Codzienne korzystanie z samochodu, palenie w kabinie, przewożenie różnych towarów, zwierząt, a nawet zakupów może spowodować, że w końcu wewnątrz auta pojawi się nieprzyjemny zapach. W takiej sytuacji, zamiast usunąć źródło nieprzyjemnej woni, kierowcy często decydują się na zamaskowanie jej innym zapachem, stosując różne zawieszki czy puszki zapachowe. Jest to jednak tylko chwilowe rozwiązanie i znacznie lepszym wyjściem będzie pozbycie się brzydkiego zapachu, z czym doskonale poradzi sobie neutralizator zapachu do samochodu.

Neutralizator zapachów do samochodu – w jaki sposób działa?

Działanie neutralizatora zapachów zależy od jego składu i formy. Opiera się przede wszystkim na reakcjach chemicznych związków w nim zawartych z cząsteczkami zapachu, które ostatecznie zostają przez nie skutecznie zneutralizowane lub zniszczone. W tym celu w pochłaniaczu zapachów do auta stosuje się takie substancje jak: węgiel aktywowany, żele absorbujące, olejki eteryczne itp. Konsekwencją działania neutralizatora jest nie tylko usunięcie brzydkiego zapachu z kabiny samochodu, ale również zapewnienie świeżego aromatu wewnątrz auta.

Rodzaje pochłaniaczy zapachów do auta

Neutralizatory do pochłaniania brzydkich zapachów z auta są dostępne w różnych formach, takich jak:

  • spraye,
  • żele,
  • wieszaki,
  • olejki zapachowe,
  • kulki,
  • wkładki do klimatyzacji.

 

W zależności od wybranego typu pochłaniacza różny może być okres jego efektywnego działania, intensywność zapachu, cena i skład chemiczny. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje neutralizatorów, w tym spraye i rozpylacze.

Czym neutralizator zapachów do samochodu różni się od odświeżacza?

Wielokrotnie neutralizator i odświeżacz do powietrza są ze sobą błędnie utożsamiane. Chociaż w teorii te produkty są do siebie bardzo podobne, to w praktyce różnią się funkcjonalnością. O ile rolą odświeżacza jest wprowadzenie nowej gamy lub zamaskowanie zapachów wewnątrz auta, to neutralizator zapachu do samochodu stosuje się w celu pozbycia się nieprzyjemnej woni. Oczywiście pochłaniacz również może wydzielać substancje zapachowe i odświeżać powietrze, ale jest to jego funkcja dodatkowa.

Źródła nieprzyjemnej woni, z którymi doskonale poradzi sobie pochłaniacz zapachów do auta

Chociaż neutralizatory zapachów są zazwyczaj bardzo skuteczne i radzą sobie z usuwaniem większości nieprzyjemnych zapachów, to jednak na nic się zdadzą, jeśli nie zostanie zidentyfikowana przyczyna odoru. Bardzo często okazuje się, że jest nią zagrzybiały układ klimatyzacji. W tym przypadku przed zastosowaniem pochłaniacza zapachów do auta należy najpierw wyczyścić klimatyzację. Innymi źródłami brzydkich zapachów w aucie są resztki jedzenia, wilgoć, pot, papierosy, zwierzęca sierść, a nawet odchody. Po ich usunięciu z wnętrza samochodu neutralizator bez problemu pozbędzie się pozostałości zapachowych. Zapach benzyny, oleju lub ropy w kabinie auta może z kolei świadczyć o usterce, dlatego w takim przypadku lepiej udać się do mechanika.