Lampy Inspekcyjne

Lampa inspekcyjna w branży motoryzacyjnej

Ludzkie oko, chociaż w wielu sytuacjach nie zawodzi, czasami robi nam psikusy. W konsekwencji coś, co wydaje nam się czyste, w innym świetle może okazać się pokryte brudem i zarysowaniami. Mowa tutaj o określeniu faktycznego stanu lakieru samochodowego po wykonanych zabiegach takich jak np. polerowanie lub woskowanie. Żeby dokładniej się przyjrzeć i zauważyć niedoskonałości, które pozostały na powierzchni karoserii, warto skorzystać z lampki inspekcyjnej, której światło skutecznie to ułatwi.

W jakich sytuacjach przyda się lampa inspekcyjna?

Każdy wie, do czego służy zwykła lampa – generuje promień światła, który pozwala coś dostrzec w ciemności. Lampka inspekcyjna także wyzwala promień światła, jednak w specjalnym kolorze umożliwiającym wykrycie nierówności na powierzchni lakieru samochodowego lub różnicy w kolorze na poszczególnych elementach karoserii. W ten sposób możesz sprawdzić skuteczność polerowania lakieru i woskowania w taki sam sposób, jak specjaliści w warsztacie. Dzięki temu nie przeoczysz żadnej plamki, rysy, zadrapania lub przypalenia spowodowanego działaniem polerki mechanicznej.

Czym wyróżnia się dobra lampa do polerowania?

Parametry techniczne są najważniejszymi kryteriami wyboru lampy inspekcyjnej. Detailing samochodowy jest precyzyjnym zabiegiem wymagającym precyzyjnych urządzeń. Dlatego, kupując lampę do polerowania, zwróć uwagę na:

  • wskaźnik CRI, który wskazuje, jak bardzo światło oddaje realny kolor przedmiotu (zaleca się korzystanie z lamp mające CRI na poziomie 95 i wyżej);
  • moc lampy (zwłaszcza w przypadku lamp akumulatorowych) – tutaj należy zwrócić uwagę na długość pracy po jedynym ładowaniu;
  • liczba dostępnych barw światła – potrzebne będą co najmniej dwie (ciepła i zimna);
  • wymiary lampy i jej waga – należy dopasować je do konkretnego zadania;
  • kąt rozproszenia światła;
  • funkcje dodatkowe ułatwiające używanie z lampy, np. magnes, uchwyt, podpora, klips.

Wszystkie dostępne u nas lampy inspekcyjne to najwyższa jakość i atrakcyjna cena. Zamów już dzisiaj!