Czyszczenie Felg

Preparaty do czyszczenia felg – dlaczego warto je stosować?

Produkty przeznaczone do czyszczenia felg wyróżniają się specjalnym składem, który doskonale sobie radzi z usuwaniem zabrudzeń oraz osadów gromadzących się na powierzchni. Dotyczy to zwłaszcza pyłu z klocków hamulcowych, rdzy, osadów z oleju oraz smaru. Profesjonalna chemia do felg jest dużo bardziej skuteczna niż zwykłe detergenty. Niektóre preparaty zawierają składniki, które dodatkowo zabezpieczają powierzchnię przed korozją oraz ograniczają osadzanie się kolejnych zanieczyszczeń. Ich ważną zaletą jest łatwość użycia oraz skuteczne działanie.

Osoby, które chcą znacząco przyspieszyć proces usuwania zabrudzeń, mogą się zdecydować na środek do czyszczenia felg w formie sprayu. Rozprowadzanie takiego produktu jest bardzo łatwe. Część preparatów wyróżnia się uniwersalnym składem, dlatego sprawdzą się zarówno w przypadku felg aluminiowych, jak i stalowych. Formuła takich środków jest w pełni bezpieczna dla powierzchni. Czyste oraz lśniące felgi w dużym stopniu uatrakcyjniają pojazd. Stosując odpowiednie preparaty, można przez długi czas utrzymać felgi w nienagannym stanie.

Chemia do felg – po jakie produkty warto sięgnąć?

Preparaty do czyszczenia felg różnią się między innymi odczynem pH. W naszej ofercie można znaleźć zarówno środki kwasowe, jak i alkaliczne (zasadowe) oraz neutralne. Pierwsze z nich zawierają takie składniki jak kwas fosforowy, kwas solny lub kwas siarkowy. Są one bardzo skuteczne w usuwaniu osadów z klocków hamulcowych i rdzy. Środek do felg o odczynie zasadowym zawiera między innymi wodorotlenek sodu lub potasu. Takie produkty są mniej agresywne w porównaniu do kwasowych, jednak również bardzo dobrze radzą sobie z zanieczyszczeniami. Po ich użyciu felgi są czyste i lśniące.

Preparaty o neutralnym odczynie pH wyróżniają się łagodnym działaniem, dzięki czemu w żaden sposób nie uszkadzają powierzchni. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane także do czyszczenia karoserii, szyb oraz plastikowych części. Mycie felg jest procesem, który można rozpocząć dopiero w momencie, gdy powierzchnia ostygnie. Następnie należy spryskać felgi oraz rozprowadzić preparat za pomocą pędzelka. W ten sposób można dotrzeć do każdego zakamarka. Po upływie kilku minut widoczny będzie tzw. efekt krwawienia. Na końcu preparat do mycia felg należy spłukać wodą pod ciśnieniem. Nie wolno dopuścić do jego zaschnięcia na powierzchni.

Skuteczny środek do felg – co można znaleźć w naszej ofercie?

Zapewniamy szeroki wybór produktów wielu znanych producentów, takich jak:

  • ADBL,
  • Binder,
  • CarPro,
  • Cartec,
  • Chemical Guys,
  • Dodo Juice,
  • Funky Witch,
  • Gyeon.

Preparat do czyszczenia felg aluminiowych jest dostępny w różnych pojemnościach: od mniejszych 200-litrowych opakowań aż po duże 25-litrowe pojemniki. Oferujemy między innymi środki w formie żelu, który wyróżnia się wysokim skoncentrowaniem, a przez to doskonałym przyleganiem do powierzchni. Płyn do mycia felg z efektem krwawienia to produkt, który jest przeznaczony do usuwania metalicznego nalotu.

W ofercie dostępny jest też środek do czyszczenia felg aluminiowych o właściwościach antykorozyjnych. Sprawdzi się również w przypadku metali lekkich oraz stali. Jego regularne stosowanie to najlepszy sposób na pozbycie się zmatowień, osadów z klocków hamulcowych oraz kamienia wodnego. Ponadto w naszym asortymencie znajdują się produkty, które można dodatkowo wykorzystać przy myciu opon oraz innych elementów z gumy. Preparat do czyszczenia felg w większości przypadków jest bezpieczny dla powłok ceramicznych, jednak należy się o tym upewnić, czytając dołączoną do opakowania instrukcję.