Politury | Glaze

Jak działa politura do auta?

Politura to specjalny preparat stosowany do pielęgnacji i ochrony powierzchni lakieru samochodowego. W praktyce jest to mieszanina środków ściernych, rozpuszczalników i wosków lub polimerów, które służą do usuwania drobnych zarysowań, matowości czy innych defektów. Oprócz tego politura do auta zapewnia ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV, rdza czy chemikalia.

Środek ścierny to zazwyczaj tlenek glinu lub krzemionka. Jest on odpowiedzialny za usuwanie nierówności i defektów na powierzchni lakieru. Politura samochodowa zawiera też rozpuszczalnik, który służy do rozpuszczenia polimerów lub wosku. Dzięki temu mogą one zostać równomiernie rozprowadzenie. Wosk lub polimery stanowią warstwę ochronną i zabezpieczają przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo pozwalają na uzyskanie gładszej i bardziej lśniącej powierzchni.

Politura do samochodu – jakie produkty można znaleźć w naszej ofercie?

Oferujemy glaze do lakieru od wielu znanych i renomowanych producentów. W asortymencie są dostępne produkty takich marek jak Auto Finesse, CarPro, Dodo Jucie, Mothers, Koch Chemie czy Shiny Garage. Politura do samochodu jest dostępna w opakowaniach o różnej pojemności – od 100 ml do 3,8 l. Proponujemy wyłącznie wysokiej jakości preparaty, które szybko radzą sobie z usuwaniem swirli, drobnych rys oraz kolistych zarysowań z każdego rodzaju lakieru. Są one szczególnie rekomendowane w przypadku, gdy lakier jest na tyle cienki, że nie ma możliwości przeprowadzenia korekty wieloetapowej. W naszej ofercie znajdują się także pre-wax cleanery, które służą do przygotowania powierzchni przed nałożeniem wosku.