Hydrowoski

Hydrowosk, czyli wosk na mokro

Stosowanie wosków samochodowych to jeden z najlepszych sposobów na ochronę karoserii przed czynnikami atmosferycznymi. Jest to także doskonała metoda pogłębienia naturalnego koloru lakieru. Wosk na mokro wyróżnia się płynną formułą, dzięki której jego aplikacja jest szybsza niż w przypadku woskowania na sucho. Hydrowosk może też łatwiej dotrzeć do wszystkich zakamarków. Jego nazwa wiąże się z momentem aplikacji. Produkt należy bowiem nałożyć na karoserię od razu po jej umyciu, gdy jest jeszcze mokra. Kolejną istotną zaletą hydrowosku jest możliwość zamaskowania drobnych rys, które pojawiają się na powierzchni w wyniku normalnego użytkowania pojazdu.

Preparat jest w stanie poradzić sobie między innymi z zadrapaniami, które były spowodowane uderzeniem gałęzi czy otarciem zamka kurtki. Hydrowosk należy zakładać po wcześniejszym dokładnym umyciu pojazdu. W naszej ofercie można znaleźć między innymi piany aktywne i pianownice, które doskonale sprawdzą się w tej sytuacji. Aplikacja hydrowosku jest szybka i prosta; wystarczy bowiem spryskać powierzchnię, a następnie wytrzeć ją do sucha. Do tego celu najlepiej wykorzystać ściereczkę z mikrofibry. Woskowanie na mokro najlepiej przeprowadzić w dniu, gdy temperatura jest nieco wyższa: powyżej 15 stopni Celsjusza, jednak mniej niż 25.

Wosk do pianownicy – jakie produkty można znaleźć w naszej ofercie?

W naszym asortymencie dostępny jest hydrowosk od wielu znanych producentów, takich jak:

  • ADBL,
  • CarPro,
  • Chemical Guys,
  • Deturner,
  • Dodo Juice,
  • Koch Chemie.

Oferujemy zarówno niewielkie opakowania o pojemności około 100 ml, jak i duże – o pojemności około 20 l. Wosk do pianownicy to produkt, który pozwala na szybką poprawę właściwości hydrofobowych karoserii. Wynika to z połączenia składników, które aktywują się pod wpływem wody i trwale wiążą z powierzchnią. Oferujemy preparaty wyróżniające się wysoką trwałością. Jednocześnie zawierają one substancje zmiękczające wodę, co minimalizuje ryzyko powstawania zacieków.

W naszej ofercie znajduje się też wosk syntetyczny, który z jednej strony przyspiesza proces płukania i suszenia, a z drugiej – zapewnia pewien stopień ochrony. Po aplikacji powierzchnia jest lekko śliska, dlatego można bez trudu usunąć brud. Zmniejsza się też ryzyko zarysowań. Dostępne w naszym sklepie produkty przylegają do wszystkich powierzchni, na które zostaną zaaplikowane. Można zatem nakładać je na felgi, szyby, lakier oraz tworzywa sztuczne. Preparaty typu hydrowosk są szczególnie polecane osobom, które nie mają czasu na tradycyjne woskowanie, a także profesjonalistom, którym zależy na szybkiej poprawie właściwości hydrofobowych karoserii.