Antypara

Preparaty przeciw parowaniu szyb – sprawdzona odpowiedź na wilgoć wewnątrz samochodu

Zimą kierowcy zmagają się z wieloma niedogodnościami spowodowanymi złymi warunkami atmosferycznymi. Do grona najbardziej dokuczliwych zalicza się zaparowane szyby pogarszające widoczność. Problem często występuje w pojazdach sprawnych mechanicznie, więc w czym tkwi przyczyna? Częste opady śniegu i wahania temperatury powodują zbieranie się dużej ilości wilgoci – ta osadza się na zabrudzonej szybie w środku samochodu. Niestety niewielu kierowców ma tego świadomość, a rozwiązaniem tego problemu są preparaty przeciw parowaniu szyb.

W tej kategorii zgromadziliśmy specjalistyczne środki typu antypara do szyb. Pochodzą one od najlepszych producentów z branży kosmetyków do aut. Te pochłaniacze wilgoci pozostawiają na szkle specjalną powłokę ochronną, która zapobiega osadzaniu się uciążliwej pary.

Większość z nich można zastosować na każdej powierzchni szklanej, począwszy od lusterek, a nawet okularów.

Środki przeciw parowaniu szyb – hydrofilowa warstwa eliminująca skraplanie pary wodnej

Stosowanie antypary ogranicza nie tylko proces gromadzenia się pary wodnej, ale poprawia także komfort i bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów. Środek przeciw parowaniu szyb pozwala na szybsze wyruszenie w podróż, a przecież każda zaoszczędzona minuta podczas mroźnego poranka spędzona na niezbędnych czynnościach do uruchomienia samochodu jest na wagę złota.

Warto pamiętać, że przed aplikacją antypary do szyb konieczne jest dokładne oczyszczenie danej powierzchni. Następnie odtłuszcza się szybę alkoholem izopropylowym. Czystą i suchą powierzchnię spryskujemy produktem z grona preparatów przeciw parowaniu szyb. Brak pary wodnej w zależności od warunków atmosferycznych utrzyma się nawet do kilku tygodni – to właśnie przewaga środków przeciw parowaniu szyb nad chemią stosowaną w tym samym celu w gospodarstwie domowym. Warto przygotować się na jesienno-zimową aurę już teraz, kupując produkty antypara!