Pady Polerskie

Pady do polerki – szeroki wybór produktów

Pady to specjalne nakładki, które służą do polerowania powierzchni samochodowych przy użyciu maszyny polerskiej. Są to miękkie, okrągłe tarcze wykonane z różnych materiałów, takich jak pianka, wełna, mikrofibra lub syntetyczne tworzywa sztuczne. Padów używa się w połączeniu z pastami polerskimi do uzyskania połysku i zniwelowania różnych niedoskonałości powierzchni, m.in. rys, zadrapań i matowości.

W naszej ofercie dostępne są pady do polerki samochodowej o różnej twardości i grubości. Twardsze wersje są zazwyczaj stosowane do usuwania głębszych rys i zadrapań, podczas gdy miękkie pady są używane do wykończenia powierzchni i uzyskania połysku. Wykorzystanie takich akcesoriów to najlepszy sposób na przywrócenie atrakcyjnego wyglądu karoserii oraz salonowego blasku.

Pady do polerki samochodowej – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Dobór odpowiedniego padu do polerki samochodowej jest bardzo ważny, ponieważ zły egzemplarz może prowadzić do uszkodzenia powierzchni, a także do niezadowalających efektów. Z tego względu przed rozpoczęciem pracy zawsze należy dokładnie przeanalizować rodzaj powierzchni i jej stan. Na tej podstawie wybieramy pad do polerowania oraz pastę polerską.

Mocno ścierne modele są przeznaczone do dużych uszkodzeń oraz starych lakierów. Takie egzemplarze mają niebieski kolor. Mniej agresywne są pady do polerowania w odcieniu pomarańczowym. Wyróżniają się one dobrymi właściwościami i uniwersalnym charakterem. Z tego względu mogą być wykorzystywane zarówno do nowych, jak i starych lakierów. Produkty w białym kolorze nadają się do delikatnej korekty i małych uszkodzeń. Takie pady są szczególnie polecane do ciemnych, w tym czarnych lakierów. Oprócz tego można spotkać się z wersjami w kolorze czarnym. Służą one do prac wykończeniowych, np. z wykorzystaniem wosku do polerowania.

Jakie pady do polerowania można znaleźć w naszej ofercie?

W naszym asortymencie dostępne są różne pady do polerki takich producentów jak: ADBL, Brayt, Carpro, Chemical Guys, Dodo Juice, Evoxa i wielu innych. Oferujemy zarówno futra polerskie, jak i gąbki. Pierwsze z nich są wykonane z wełny, co przekłada się na trwałość, dużą siłę pracy i możliwość wykorzystania nawet do korekcji bardzo zniszczonych lakierów. Pady do polerowania wykonane z pianki poliuretanowej mają strukturę komórkową. Są uniwersalne i dostępne w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu nadają się zarówno do usuwania uszkodzeń, jak i prac wykończeniowych. Wybierając taki produkt, należy zwrócić szczególną uwagę na strukturę pianki, tak aby zapewniała przepływ powietrza umożliwiający chłodzenie powierzchni lakieru oraz bezproblemowe dozowanie pasty.