Odświeżacze Powietrza

Odświeżacz powietrza do auta – zadbaj o przyjemny i świeży zapach w pojeździe

Zapach świeżości wewnątrz kabiny po zakupie nowego samochodu lub generalnym sprzątaniu niestety z czasem słabnie, aż w końcu całkowicie zanika. Można jednak nadal utrzymać przyjemny aromat poprzez stosowanie odświeżacza powietrza do auta. Na rynku są dostępne różne rodzaje odświeżaczy o zróżnicowanych zapachach, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie taki, który będzie odpowiadał jego preferencjom.

Odświeżacze powietrza do samochodu – jaki rodzaj wybrać?

To, jaki konkretny typ odświeżacza będzie dla Ciebie odpowiedni, zależy tylko i wyłącznie od Twoich upodobań. Niektórzy będą preferować zawieszkę o efektownym i estetycznym wyglądzie, którą można umieścić w różnych widocznych miejscach kabiny. Z kolei dla osób, które nie chcą, żeby odświeżacz powietrza do samochodu rzucał się w oczy, lepszym rozwiązaniem okażą się puszki zapachowe wkładane pod siedzenie lub np. na uchwyt pod kubek. Istnieją również spraye, które rozpyla się miejscowo na powierzchnię i materiał wewnątrz auta. Są one najbardziej dyskretną formą odświeżaczy dostępnych na rynku.

Zapachy i aromaty – odświeżacz powietrza do samochodu

Różnorodny asortyment zapachów odświeżaczy powietrza do samochodu to gwarancja, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najczęściej można wybierać wśród aromatów z nutami:

  • kwiatowymi (np. jaśmin, lawenda, róża);
  • cytrusowymi (np. cytryna, pomarańcza, grejpfrut);
  • drzewnymi (np. drzewo cedrowe, sandałowe);
  • leśnymi;
  • przyprawowymi (np. goździk, cynamon);
  • piżmowymi;
  • owocowymi;
  • neutralnymi.

Często poszczególne nuty zapachowe są ze sobą wymieszane, tworząc zupełnie nowy, przyjemny aromat. Odświeżacze powietrza do samochodu z większością wymienionych wyżej zapachów znajdziesz w naszej ofercie, np. przyjemną woń drzewa cedrowego lub kwiatów.

Odświeżacz powietrza do auta – jak długo działa?

Trwałość zapachu odświeżacza powietrza do auta zależy od jego typu oraz warunków, w jakich jest przechowywany. W przypadku puszki zapachowej realny okres wydzielania aromatu to ok. 60 dni natomiast odświeżenie poprzez spryskiwanie wnętrza sprayem należy powtarzać co dwa tygodnie. Czas utrzymywania przyjemnego zapachu w aucie przez zawieszki to ok. 30 dni, ale wszystko zależy od producenta i intensywności nut zapachowych, które wybierzesz. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić przez jak długi czas będzie działał odświeżacz powietrza do samochodu.

Ile kosztują odświeżacze powietrza do samochodu?

Najprostsze zawieszki zapachowe do kabiny auta możesz kupić już za ok. 10 zł. W naszej ofercie znajdziesz m.in. zawieszkę o jaśminowym zapachu. Zakup puszki zapachowej do umieszczenia pod fotelem w aucie wiąże się z wydatkiem 12–15 zł, natomiast spraye kosztują trochę więcej, w granicach 40–60 zł. Nie jest to więc wielki wydatek. Komfort związany z przyjemnym i świeżym aromatem we wnętrzu pojazdu z pewnością jest wart wydania takich pieniędzy. Różnorodność dostępnych na rynku produktów jest bardzo duża, więc nie powinieneś mieć problemu, żeby znaleźć zapach idealny dla siebie.