Szczotki, Pędzelki i Narzędzia

Akcesoria do detailingu samochodu – szczotki i pędzelki

Dbanie o czystość swojego auta to nie tylko regularne wizyty w myjni samochodowej, ale również pielęgnacja wnętrza pojazdu. Podczas codziennego użytkowania w aucie zbiera się sporo kurzu, bakterii, a nawet grzybów. Pojawiają się również zabrudzenia i plamy, które wyglądają bardzo nieestetycznie, zwłaszcza gdy znajdują się w widocznym miejscu. Szczotki detailingowe pomogą Ci utrzymać wnętrze Twojego samochodu w czystości i usuną brud nawet z trudno dostępnych miejsc.

Szczotka do detailingu – gdzie jej używać?

W zależności od twardości włosia, szczotki stosuje się do różnych powierzchni, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup całego zestawu szczotek do detailingu o kilku rodzajach twardości. Warunkiem skutecznego detailingu jest właśnie dobór odpowiedniego włosia do czyszczonego materiału. W innym wypadku możemy narobić więcej szkód niż pożytku. Szczotka do detailingu świetnie się sprawdzi do usuwania brudu z trudno dostępnych miejsc, takich jak:

  • zawiasy,
  • wnęki,
  • okolice klamek,
  • emblematy producenta,
  • kratki nawiewu,
  • elementy ozdobne,
  • zakamarki w kokpicie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pędzelków do detailingu?

Kupując pędzle do detailingu, warto skupić się na dwóch elementach – trzonku i włosiu. Trzonek powinien być wykonany z tworzywa sztucznego lub gumy. Specjaliści od detailingu odradzają zakup pędzelków z drewnianym trzonkiem, ponieważ drewno nie jest odporne na działanie wilgoci, która z czasem osłabi jego strukturę. W konsekwencji na drewnie może pojawić się pleśń. Nie należy też stosować produktów z metalowymi elementami. Natomiast w przypadku włosia, powinniśmy zwrócić uwagę na jego twardość oraz długość. Do każdej powierzchni i elementu optymalny może być pędzelek o innej długości i twardości włosia. W naszej ofercie znajdziesz m.in. zestaw pięciu pędzelków do detailingu w przystępnej cenie.

Szczotki do detailingu – efektywne zastosowanie

Szczotkę do detailingu można używać wraz ze specjalnymi preparatami służącymi do czyszczenia wnętrza pojazdu, wówczas może okazać się bardzo skutecznym narzędziem do rozprowadzania substancji w poszczególnych miejscach kokpitu. Mowa tutaj szczególnie o substancjach rozpylanych za pomocą atomizera. Szczotki detailingowe mogą posłużyć także jako miotełka na sucho w miejscach, do których trudno się dostać lub których nie można zamoczyć. Wówczas z ich pomocą bez problemu pozbędziesz się kurzu, piasku i innych drobnych zabrudzeń ze szczelin i wnęk Twojego samochodu.

Szczotki i pędzelki do detailingu – o czym należy pamiętać?

Nie każda szczotka i pędzelek będą nadawały się do detailingu Twojego samochodu. Pamiętaj, że twardość i długość włosia tych produktów, musi być dostosowana do powierzchni, którą zamierzasz wyczyścić. Unikniesz w ten sposób wielu nieprzyjemnych sytuacji, takich jak powstawanie zadrapań i rys na materiale oraz jego uszkodzenie lub rozdarcie. Dla własnej wygody warto również upewnić się, że kupowany produkt ma na rączce otwór, który umożliwia powieszenie go na wieszaku.