Taśmy Maskujące

Taśma maskująca samoprzylepna – ceniona w branży lakierniczej

Przy wielu zabiegach lakierniczych zarówno tych wykonywanych na podwórku, jak i tych wykonywanych przez specjalistów w warsztacie, zastosowanie znajdzie taśma maskująca samoprzylepna. Chociaż wydaje się, że to tylko jedno z wielu akcesoriów używanych podczas prac konserwacyjnych, to w praktyce okazuje się, że w wielu przypadkach jest wręcz niezastąpione.

Przy jakich zabiegach pielęgnacyjnych samochodu przyda się taśma maskująca samoprzylepna?

Taśma przede wszystkim pomaga chronić wybrane miejsca przed niechcianym nałożeniem farby, lakieru lub innych substancji przeznaczonych do pielęgnacji samochodu. Wydzielona powierzchnia, która będzie poddawana zabiegom lakierniczym, będzie mniej narażona na zniszczenie lub zabrudzenie elementów, które nie powinny mieć kontaktu z preparatami do polerowania lub samą polerką mechaniczną. Tworzą swego rodzaju linię bezpieczeństwa, która powoduje, że możesz pracować bez obaw o nieumyślne uszkodzenie innych elementów karoserii.

Charakterystyka taśmy maskującej samoprzylepnej

Specjaliści od detailingu samochodowego zwracają uwagę na kilka zalet taśmy maskującej, które powodują, że jest ona tak popularnym akcesorium używanym w branży:

  • łatwe usuwanie z powierzchni karoserii;
  • nie pozostawia kleju na lakierze;
  • dobrze trzyma się powierzchni;
  • jest wodoodporna (nie pojawiają się zacieki);
  • jest elastyczna;
  • łatwo się ją aplikuje;
  • jest odporna na wysokie temperatury.

Wszystkie te cechy ma taśma maskująca dostępna w naszej ofercie.

Jakie taśmy maskujące samoprzylepne są dostępne na rynku?

Różnorodność rozmiarów i kolorów taśm sprawia, że każdy wybierze odpowiedni rodzaj taśmy, który będzie mu potrzebny do konkretnego zabiegu. Duży wybór kolorów, chociaż wydaje się to tylko kwestią estetyczną, w praktyce ma również zastosowanie funkcjonalne. Wyobraź sobie, że na czerwony lakier naklejasz czerwoną taśmę maskującą. Niewątpliwie utrudni do efektywne polerowanie lakieru.