Fibry

Ściereczki z mikrofibry do auta – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Mikrofibra to materiał wykonany z drobnych włókien poliestrowych lub poliamidowych, które są znacznie cieńsze niż włókna naturalne. Charakteryzuje się przy tym wysoką wytrzymałością i odpornością na rozciąganie, a jednocześnie jest miękki w dotyku i łatwy w utrzymaniu w czystości. Ściereczki z mikrofibry są wykonane z włókien wyróżniających się dużą powierzchnią w stosunku do swojej objętości, co z kolei przekłada się na możliwość zatrzymywania wielu drobnych cząstek brudu i kurzu.

Takie akcesoria cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń i tłuszczu, a także z powodu trwałości i możliwości wielokrotnego użytku – stanowią zatem znakomitą alternatywę dla ściereczek bawełnianych oraz papierowych ręczników. Możliwość wielokrotnego użytkowania sprawia, że mikrofibra do samochodu jest rozwiązaniem korzystnym dla środowiska oraz naszego portfela. Dzięki trwałości i wytrzymałości nie traci swoich właściwości z biegiem czasu.

Mikrofibra do samochodu – najważniejsze zalety

Akcesoria z mikrofibry sprawdzają się doskonale do czyszczenia i pielęgnacji samochodu, ponieważ materiał ten umożliwia dokładne usunięcie brudu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Oprócz tego minimalizuje ryzyko uszkodzenia powierzchni, dlatego jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu. Należy zaznaczyć, że dzięki skuteczności czyszczenia, ściereczka z mikrofibry pozwala na zmniejszenie ilości chemicznych środków czyszczących. Osoby, którym zależy na idealnej czystości szyb, mogą zaopatrzyć się w płyny do mycia dostępne w naszej ofercie. O jakich zaletach materiału warto jeszcze wspomnieć?

  • Ściereczki są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do rodzaju czyszczonej powierzchni.
  • Wysoka jakość materiału oraz jego struktura sprawiają, że na powierzchni nie pozostają mikrowłókna oraz smugi.
  • Ściereczka do szyb wykonana z mikrofibry może być bezpiecznie prana w pralce (zazwyczaj w temperaturze do 60 stopni Celsjusza).

Jakie produkty z mikrofibry można znaleźć w naszej ofercie?

W naszym asortymencie dostępne są akcesoria znanych producentów, m.in. Shiny Garage, ADBL, Detailing House, Work Stuff czy CarPro. W zależności od potrzeb mikrofibra do auta może być wykorzystywana do czyszczenia szyb czy osuszania nadwozia oraz plastików. Ściereczki występują w różnych rozmiarach. Mniejsze wersje znakomicie sprawdzą się podczas czyszczenia zakamarków oraz innych trudno dostępnych miejsc.

Mikrofibra do samochodu wyróżnia się bardzo wysokim stopniem chłonności, dzięki czemu doskonale radzi sobie z osuszaniem powierzchni. Ściereczki dostępne w naszym asortymencie można używać wraz z preparatami, które są dostępne w naszym sklepie. Takie połączenie zapewnia najlepsze efekty i pozwala na szybkie czyszczenie. Proponujemy także praktyczne rękawice przeznaczone do czyszczenia szyb wewnątrz pojazdu. Tego typu akcesoria świetnie radzą sobie z usuwaniem tłustych osadów czy oparów z klimatyzacji.