Alcantara

Pranie alcantary – rozwiązania do tapicerek z zamszu

Wbrew krążącym opiniom alcantara nie należy do grona materiałów pochodzenia naturalnego. To wyrób sztuczny, który charakteryzuje się miękkością i wytrzymałością. Składa się z mikrowłókien, których utrzymanie w czystości wymaga regularnych zabiegów. Istotne jest nie tylko prawidłowe czyszczenie tego materiału, ale też użycie przeznaczonych do tego środków. Specjalnie dlatego w tej kategorii zostały zebrane wszystkie produkty do prania alcantary.

Za ich sprawą czyszczenie alcantary w zakamarkach czy załamaniach powierzchni będzie zdecydowanie łatwiejsze i nie zajmie dużo czasu. W naszej ofercie można znaleźć produkty takich marek jak:

  • Colourlock,
  • Dodo Juice,
  • Koch Chemie.

Czym czyścić alcantarę? Właśnie takimi specjalistycznymi preparatami, które są do niej dedykowane. Dzięki nim pielęgnacja mikrowłókien będzie mogła odbywać się rzadziej. W przypadku mniejszych zabrudzeń zadziała pozostawiona przez produkty powłoka ochronna. Do usunięcia niewielkich plam będzie wystarczające użycie ściereczki zwilżonej wodą.

Jak czyścić alcantarę? Pielęgnacja przy użyciu profesjonalnych preparatów

Pranie alcantary powinno odbywać się zgodnie z konkretnymi etapami. Najpierw należy odkurzyć powierzchnię miękką szczoteczką, ściereczką lub odkurzaczem. Wskazane jest, aby raz w tygodniu przecierać tapicerkę wilgotną szmatką. Prezentowane przez nas preparaty do czyszczenia alcantary warto wykorzystać dopiero wtedy, gdy pojawią się zabrudzenia. To materiał, na którym efekty widać po dwufazowym czyszczeniu. Po wyschnięciu powierzchni warto ją przeczesać miękką szczoteczką. Można też zastosować jeden z proponowanych przez nas impregnatów.

Produkt naniesiony na zwilżoną szmatkę z mikrofibry z pewnością oczyści alcantarę i przywróci jej dawny blask. Jeśli mamy do czynienia ze zdejmowanym pokryciem, to zaleca się w tym przypadku przemywać je delikatnym płynem w letniej wodzie. Nie jest zalecane pranie automatyczne w trybie wirowania.

Czyszczenie alcantary – dobre i ekonomiczne rozwiązanie

Wykonanie całości prac związanych z praniem tapicerki sprawi, że nabierze ona wyrazistej barwy. Warto pamiętać, aby czyszczenie alcantary przeprowadzać jak najszybciej po pojawieniu się plamy. Najlepiej, aby zabieg z użyciem specjalnych preparatów wykonać w ciągu 30 minut. Dokładne wyczyszczenie oraz przewietrzenie wnętrza pojazdu pozwoli też na usunięcie niepożądanych zapachów i wilgoci. Proponowane przez nas preparaty pozwolą zachować alcantarę na dłużej w dobrym stanie.