Antypara

Preparat przeciw parowaniu szyb – dlaczego warto w niego zainwestować?

Produkty typu antypara to specjalne środki chemiczne, które nakłada się na przednią szybę, aby zapobiec jej parowaniu w czasie jazdy. Stosowanie tego typu preparatów ma wiele zalet, na czele z poprawą widoczności, a tym samym bezpieczeństwa w trakcie poruszania się po drodze. Ze zjawiskiem parowania można spotkać się najczęściej w dni, kiedy wilgotność utrzymuje się na wysokim poziomie oraz po wejściu do ciepłego samochodu w sezonie zimowym. Antypara do szyb ułatwia utrzymanie ich w czystości, ponieważ na powierzchni nie gromadzą się kropelki wody. Warto też zaznaczyć, że tego typu produkty wyróżniają się długotrwałym działaniem.

Ważną zaletą jest dla wielu osób łatwość użycia produktu – wystarczy spryskać wewnętrzną stronę szyb i po zniknięciu piany rozprowadzić produkt na powierzchni. Jest to szybka i prosta czynność, która nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Jeśli szyby są mocno zabrudzone, zanim zostanie zaaplikowana anty para, powinniśmy dokładnie oczyścić ich powierzchnię i wytrzeć ją ściereczką. W tym celu można zaopatrzyć się w płyny do mycia – również dostępne w naszej ofercie. Produkty przeciw parowaniu pozwalają na szybkie rozpoczęcie jazdy, nawet w deszczowy dzień lub zimny poranek. Dzięki nim nie trzeba już tracić czasu na ogrzewanie pojazdu i czekanie aż szyba samodzielnie odparuje.

Środek przeciw parowaniu szyb – jakie produkty można znaleźć w naszej ofercie?

W naszym asortymencie dostępny jest m.in. preparat na parowanie szyb w samochodzie od takich marek jak CarPro, Gyeon czy Soft99. Każdy produkt jest zamknięty w specjalnym opakowaniu, które dużej mierze ułatwia aplikację substancji. Środki tworzą na powierzchni szyby hydrofilową warstwę, która ogranicza osadzanie się wody. Dzięki temu para wodna nie skrapla się, co poprawia komfort podróżowania oraz bezpieczeństwo. W praktyce produkt przyciąga i zatrzymuje cząsteczki wody znajdujące na powierzchni. Oferowany przez nas preparat przeciw parowaniu szyb może być też stosowany na inne szklane powierzchnie, np. w gospodarstwie domowym oraz na okulary.

Proponujemy produkty, które zabezpieczają szkło nawet na okres 2 miesięcy. Niewielka buteleczka wystarcza na stosowanie przez cały sezon zimowy i to w kilku samochodach. Środek przeciw parowaniu szyb jest sprzedawany w zestawie z aplikatorem, bloczkiem aplikacyjnym oraz ściereczką. Takie preparaty mogą też zawierać składniki o właściwościach antystatycznych, które zapobiegają przyciąganiu pyłu i brudu, utrzymując powierzchnię szyb czystą i klarowną.