Czyszczenie

Środki do czyszczenia tapicerki samochodowej – skuteczne i bezpieczne w użyciu

Przybrudzone fotele w aucie? Nie ma konieczności kupowania odkurzacza piorącego lub wizyty w studiu detailingu, aby pozbyć się uporczywych plam. W tej kategorii zebraliśmy wszystkie dostępne w naszej ofercie środki do prania tapicerki. Są one nie tylko skuteczne w swoim działaniu, ale przede wszystkim bezpieczne. Ani kolory, ani wzory umieszczone na materiale nie ucierpią podczas całego zabiegu. Warto pamiętać, że tapicerka w samochodzie to nie tylko fotele, ale też podsufitka, boczki drzwi, zagłówki i tylna kanapa.

Profesjonalne płyny do czyszczenia tapicerki pozwolą zadbać o każdy rodzaj tapicerki. Można je stosować wobec obicia:

  • tekstylnego (materiałowej, welurowej),
  • skórzanego (naturalnej, ekologicznej),
  • alcantary (syntetyczny materiał przypominający zamsz).

Środki do czyszczenia tapicerki samochodowej, które proponujemy, są uniwersalne, przeznaczone do codziennego stosowania. Uzyskiwane efekty przewyższają te po użyciu produktów piorących stosowanych w gospodarstwach domowych.

W jaki sposób stosować preparaty do prania tapicerki?

Ręczne pranie tapicerki nazywa się bonetowaniem. Wykorzystując płyn do prania tapicerki wraz ze ściereczką z mikrofibry, bez użycia specjalnego odkurzacza, można samodzielnie i skutecznie odświeżyć materiał pokryć siedzeniowych czy podsufitki. Warto przeprowadzać taki zabieg regularnie, zwłaszcza gdy często jeździmy w długie trasy w towarzystwie dzieci. Do czyszczenia tapicerki należy odpowiednio przygotować powierzchnię.

W pierwszej kolejności odkurzamy wnętrze całego samochodu, zwracając uwagę na trudno dostępne miejsca, jak załamania foteli. Następnie wykorzystujemy płyn do czyszczenia tapicerki i odczekujemy czas wskazany przez producenta. Kosmetyk wniknie wtedy we włókna materiału i rozpuści brud. Potem nie pozostaje nic innego, jak przetrzeć powierzchnię suchą i czystą ściereczką z mikrofibry. Dostępne u nas preparaty do prania tapicerki są sprzedawane w wygodnych opakowaniach o różnych pojemnościach. Ich wydajnością można się cieszyć przez kilka sezonów!