Pasty Polerskie

Pasta do polerowania samochodu – działanie i stosowanie

Pielęgnacja lakieru samochodowego to zabieg, który powoduje, że auto wygląda na zadbane i estetyczne. Czysta i pozbawiona rys karoseria przyciąga uwagę i prezentuje się bardzo efektownie. W jaki sposób można uzyskać taki efekt? Wszystko dzięki profesjonalnemu zabiegowi polerowania lakieru, który możesz wykonać w warunkach domowych, bez konieczności oddawania auta do warsztatu. Skuteczne polerowanie nie byłoby jednak możliwe bez specjalnej pasty do polerowania lakieru.

Czym jest pasta do polerowania samochodu?

Jeśli poszukujesz preparatu, który został opracowany specjalnie do usuwania rys, zadrapań oraz innych niedoskonałości, pomagającego wygładzić i przywrócić lakierowi samochodowemu dawny blask – to takim produktem jest właśnie pasta polerska do samochodu. Substancje zawarte w paście usuwają zewnętrzną warstwę lakieru, wyrównując w ten sposób powierzchnię i pozbywając się zarówno głębszych, jak i płytszych rys. Być może brzmi to dosyć inwazyjnie, jednak w rzeczywistości nie ma żadnego ryzyka zniszczenia lub przebarwienia lakieru samochodowego.

Pasta do polerowania – w jaki sposób działa?

Mechaniczne usuwanie mikroniedoskonałości z powierzchni lakieru samochodowego jest domeną pasty do polerowania. Jej działanie można podzielić na poszczególne etapy:

  • wygładzenie rys i zadrapań – usuwanie bardzo cienkiej warstwy lakieru, co umożliwia pozbycie się nierówności,
  • wygładzenie lakieru – jego powierzchnia staje się nieskazitelnie gładka,
  • przywrócenie blasku lakieru – zmywanie plam, zabrudzeń i tłuszczu, dzięki czemu zewnętrzna powłoka lakieru zaczyna błyszczeć,
  • impregnacja i ochrona – niektóre preparaty mają w swoim składzie substancje tworzące na powierzchni lakieru warstwę chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi i szkodliwymi promieniami UV.

Jak stosować pastę polerską do lakieru?

Żeby efekt końcowy polerowania lakieru był dla Ciebie zadowalający, przed przystąpieniem do pracy powinieneś bardzo dokładnie umyć i osuszyć samochód. Dzięki temu unikniesz powstawania uszkodzeń spowodowanych polerowaniem brudnej powierzchni. W końcu nie chcesz, żeby drobinki brudu wniknęły w głąb lakieru i wyżłobiły jeszcze głębsze zadrapania. Po wybraniu odpowiedniej pasty polerskiej do lakieru (dostosowanej do rodzaju zarysowań na karoserii) należy ją równomiernie rozprowadzać po małych obszarach lakieru, stosując okrężne ruchy. Następnie należy polerować tak długo, aż preparat zacznie się wchłaniać lub przestanie być widoczny. Na koniec usuwa się nadmiar pasty ściereczką z mikrofibry.

Korzyści związane ze stosowaniem pasty koloryzującej do samochodu

Niewątpliwą zaletą użytkowania pasty polerskiej do samochodu jest poprawa lub utrzymanie estetycznego wyglądu pojazdu. Samo polerowanie to nieskomplikowany proces i można wykonywać go samodzielnie. Dzięki niektórym pastom będziesz w stanie przywrócić oryginalny kolor lakieru, który z czasem utracił swój blask. Poprawa wyglądu i kondycji lakieru przełoży się także na wzrost wartości auta.